Pārdomām par sieviešu ordināciju
 
BildeBildeBilde
 
svētdiena, 22. aprīlis, 2018
Jaunumi / Citas baznīcas
 

Brazīlijā ievēlēta pirmā sieviete bīskape
02.04.2018

Maijā Brazīlijas Anglikāņu baznīca atzīmēs sieviešu ordinācijas 33 gadu jubileju. "Mūsu Brazīlijas baznīca ir drosmīga un inovatīva, ļaujot sievietēm kopš pirmsākumiem pretendēt uz trīs ordinācijas kalpošanām. Kaut arī šo gandrīz 33 gadu garumā baznīcai nav bijusi pravietiska drosme ievēlēt sievieti episkopālajā kalpošanā. Tagad pienācis laiks noārdīt šo sienu," teic jaunievēlētā bīskape Konego Marineza Santos Basoto. Foto: Joseane Paula.

Lasīt vairāk ...


Sieviešu ordinācijai Somijā 30 gadu jubileja
09.03.2018

Jau tajās dienās ideja par dzimumu vienlīdzību bija diezgan attīstīta. Cilvēki nevarēja pieņemt domu, ka sieviete nebūtu spējīga sava dzimuma dēļ darboties kādā konkrētā jomā,” atceras Lehtio.

Lasīt vairāk ...


Latvijas Baznīcas un Stambulas Konvencija - Jonas kopienas vēstule
09.03.2018

Mēs ticam, ka kristiešu pirmais pienākums ir pret vardarbības upuriem, tiem, kas ir visneaizsargātākie, un tām sievietēm, kuras ir ļoti cietušas, baznīcu neatbalstītas, to pašu baznīcu, kurām būtu jādara visvairāk, lai iestātos

Lasīt vairāk ...


Jaunzēlandē atzīmēti 40 gadi kopš sievietes kalpo par mācītājām Anglikāņu baznīcā
17.01.2018

Foto: Eleonora Sandersone, kas 2017. g. tika ordinēta par asistējošo bīskapi Velingtonā, ir daļa no komandas, kas piedalījās īpašās euharistijas liturģijas izveidošanā, lai atzīmētu 40 gadu jubileju, kopš sievietes oficiāli kalpo par anglikāņu mācītājām Jaunzēlandē. Foto: Dž. Klārka-Morisa / Anglican Taonga

Lasīt vairāk ...


35. sieviešu ordinācijas jubileja Brazīlijas luterāņu baznīcā!
18.12.2017

1952. gadā Eva Viska bija pirmā sieviete, kas iestājās Teoloģijas fakultātē, 1970. gadā Elizabete Dītči bija pirmā sieviete, kas ieguva bakalaura grādu teoloģijā. Un tikai 1982. gadā, tas ir, pēc 30 gadiem, Edna Rammingere kļuva par pirmo ordinēto sievieti Brazīlijā. Šajā ilgajā posmā bija dažas sievietes, kas padevās, un citas atkal pildīja pastorālās funkcijas kā brīvprātīgās

Lasīt vairāk ...


Skotijas Episkopālajā baznīcā ievēlēta pirmā sieviete bīskape
24.11.2017

2017.gada 9.novembrī Kenona Ena Daiere tika ievēlēta par Aberdīnas un Orknejas bīskapi.

Lasīt vairāk ...


“Pieprasīt to, kas jau pieder mums” - par sieviešu ordināciju Polijā
05.09.2017

PLF sieviešu pirmsasamblejas tikšanās, Vindhuka, Namībija, 3.–9.05.2017.

Lasīt vairāk ...


Sieviete ievēlēta par Anglikāņu baznīcas arhibīskapi Austrālijā
01.09.2017

Ievēlētā arhibīskape ir labi pazīstama Pērtā un ir parādījusi izcilas vadīšanas spējas un viesmīlību visā Pērtas kopienā.

Lasīt vairāk ...


Libānas mācītāja ievēlēta par prezidenti Pasaules Reformēto baznīcu apvienībā
11.07.2017

“Es iestājos, kā jau teicu, par tādām pašām tiesībām sievietēm, lai tās visā pilnībā varētu lietot savus talantus baznīcas dzīvē, un par to, lai baznīca augtu caur sieviešu talantiem.”

Lasīt vairāk ...


Pasaules Reformēto baznīcu apvienība aicina savas dalībbaznīcas pieņemt sieviešu ordinēšanu
11.07.2017

Delegāti 3. jūlijā tika aicināti balsot par deklarācijas dokumenta “Ticības deklarācija par sieviešu ordināciju” pieņemšanu. Balsojot “Ticības deklarācija par sieviešu ordināciju” arī tika pieņemta. “Esam panākuši konkrētu saskaņotību,” priecīgi pavēstīja Pasaules Reformēto baznīcu apvienības prezidents Džerijs Pillejs. Deklarācija tika pieņemta sesijā par taisnīgumu dzimumu jautājumā. Pirms tam nozīmīgas grupu diskusijas norisinājās Padomes spriešanas procesā.

Lasīt vairāk ...


"Pacelt balsis, atjaunot baznīcu!" katoļu sievietes sludina
03.07.2017

Katoļu sievietes sludina (Catholic Women Preach) ir inovatīvs projekts, kas veidots ar mērķi pievērst uzmanību lielākai un plašākai kristīto katoļticīgo iesaistei Katoļu baznīcas sludināšanas misijā. Projekta iecere it celt baznīcu.

Lasīt vairāk ...


Pirmā sieviete mācītāja arābu pasaulē - Rola Sleimane
30.05.2017

Interesanti ir tas, ka tās baznīcas Lebanonā, kas neordinē sievietes, norādīs uz Marijas statusu – Theotokos (Dieva dzemdētāja), kas pareizticīgo tradīcijā ir augstāka par heruvīmu un nesalīdzināmi brīnišķīgāka par serafīmu. Katolicismā Dieva dzemdētāja ir uzreiz pēc sava Dēla, dievišķās žēlastības pacelta pāri visiem eņģeļiem un cilvēkiem. Bet tad, kad nonākam ikdienas Baznīcas darbības organizēšanā, tie ir vīrieši, kuriem pieder vara un autoritāte, kas balstās katoļu un pareizticīgo baznīcu Svēto Rakstu interpretācijā un viņu ciešās turēšanās pie Svētās Tradīcijas.

Lasīt vairāk ...


Hamburgas bīskape Fērsa iebilst pret sieviešu ordinācijas atcelšanu Latvijā
23.02.2016

Hamburgas bīskape Kirstena Fērsa ir iebildusi pret darbībām Latvijas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā, kas paredz atcelt sieviešu ordināciju. „Tas ir skandāls – izslēgt sievietes no mācītāju amata,” teica Fērsa Ķīles universitātes baznīcā šā gada 15. februārī.

Lasīt vairāk ...


Katoļu priesteris raksta pāvestam – pārtrauc klusumu un ordinē sievietes!
28.09.2015

Katoļu priesteris, kurš 2012. gadā ticis ekskomunicēts par to, ka atklāti iestājies par sieviešu ordināciju Katoļu baznīcā, sūta atklātu vēstuli pāvestam Franciskam viņa vizītes laikā ASV un raksta: "Mums, katoļiem, ir mācīts, ka vīrieši un sievietes ir radīti līdzvērtīgi: "Nav ne vīrieša, ne sievietes. Kristū jūs esat viens." (Gal 3:28). Pāvest Francisk, kāpēc sievietes nevar būt par priesteriem?

Lasīt vairāk ...


Katoļu konfesijas māsas vēstule Franciskam – izskaud baznīcas diskrimināciju pret sievietēm!
21.09.2015

Katoļu konfesijas māsa Terēza Keina nolēmusi uzrakstīt vēstuli pāvestam Franciskam par to, lai Katoļu baznīca vienreiz izbeidz dzimumu nevienlīdzības skandālu. Šī ir Terēzas Keinas otrā vēstule otrajam pāvestam. 1979. gadā viņa (ieņemdama Reliģisko sieviešu līderības konferences prezidentes amatu) lūdza tā laika pāvestam Jānim Pāvilam II viņa vizītes laikā ASV atvērt visas baznīcas kalpošanas sievietēm.

Lasīt vairāk ...


Pirmā angļu sieviete mācītāja un viņas atstātais mantojums
12.07.2015

"Baznīcas nevēlēšanās izturēties pret sievieti un vīrieti līdzvērtīgi sūta bēdīgu liecību divdesmitā gadsimta nekristiešu sabiedrībai, vai tā būtu komunistu sabiedrība Ķīnā vai arī sekulārā sabiedrība Rietumos" - Džoisa Beneta.

Lasīt vairāk ...


Šodien vēsturisks notikums Anglikāņu baznīcā - konsekrēta pirmā sieviete bīskape.
26.01.2015

Šis ir vēsturisks notikums Anglikāņu baznīcā, kurā debates par sieviešu ordināciju visaugstākajos baznīcas amatos ir norisinājušās gadu desmitiem ilgi. Anglikāņu baznīca sāka ordinēt sievietes priesterības kārtā jau vairāk kā 20 gadus atpakaļ, tomēr bīskapa amats bija ekskluzīvi pieejams tikai vīriešiem.

Lasīt vairāk ...


Sievietes mācītājas Igaunijas luterāņu baznīcā (Intervija ar Tartu universitātes profesoru Riho Altnurmi )
13.10.2014

"60. gados bija nopietna diskusija, dažādās baznīcas sapulcēs tika diskutēts par sieviešu ordināciju gan visas baznīcas, gan vietējā līmenī. Es domāju, ka pārsvarā tā bija baznīcas vadības izšķiršanās - mēs sekosim šāda veida teoloģijai un 1967.gadā tika ordinētas pirmās sievietes. Tajā laikā vispār nebija pārāk daudz mācītāju, mazāk nekā 100".

Lasīt vairāk ...


2014.gads un trīs nozīmīgi amati ASV baznīcās, ko ieņem sievietes
23.09.2014

„Vai sievietes vadošajos amatos nāk tikai tad, kad institūcijas jau sāk sabrukt?” „Tagad, kad tās (baznīcas) ir nonākušas krīzē, izskatās, ka vīrieši atkāpjas un saka: ak, jā, mēs atstājam to sievietēm. – Ja draudzei neveicas, tā tad ir sievietes vaina. Tas ir kā abpusēji griezīgs zobens,” Butlere Basa turpina. Mācītāja Gainesa-Kirelli (44 gadi) uzskata citādi: “Es domāju, ka tie ir izaicinājumi, un es domāju, ka mēs tos piedzīvojam un ka tā ir ļoti pozitīva zīme, ka sievietes tiek pieskaitītas tiem, kas spēj saskarties ar šiem izaicinājumiem augstākajā līmenī.”

Lasīt vairāk ...


Anglikāņu Baznīca ir nobalsojusi par sievietēm bīskapēm!
14.07.2014

Pirmdien, 2014.gada 14.jūlijā, Anglikāņu Baznīcas Ģenerālā sinode ar diezgan vērienīgu balsu pārsvaru "par" ir nobalsojusi par tiesībām sievietēm tikt ordinētām bīskapu amatos angliāņu baznīcā. Sieviešu ordinēšana mācītāju amatos anglikāņu baznīcā notika 20 gadus atpakaļ

Lasīt vairāk ...

Arhīvs
2018 (4)   
2017 (8)   
2016 (1)   
2015 (4)   
2014 (3)   
2013 (14)   
2012 (1)   
2011 (5)   
2010 (1)