Pārdomām par sieviešu ordināciju
 
BildeBildeBilde
 
otrdiena, 17. oktobris, 2017
Reformācijai 500 (1517-2017)
 
<--  1 2 ...  --> 

Reformācijas sievietes Vidusvācijā III daļa
16.10.2017

Aicinām Jūs iepazīties vēl ar divām reformācijas sievietēm Vidusvācijā - Felicitu un Otīliju!

Lasīt vairāk ...


Reformācijas sievietes Vidusvācijā II daļa
16.10.2017

Eislēbenes Annas baznīcā ir apskatāma unikāla glezna - Svētā Vakarēdiena glzenojuma stilistikā ir attēlotas 12 reformācijas sievietes, kas sēž pie galda. Viņas visas ir patiesas vēsturiskas personības, kas dzīvojušas Vidusvācijā un kuras ir saistītas ar Lutera reformāciju. Foto: Marianas Lepadus glezna Annas baznīcā

Lasīt vairāk ...


Dieva reformējošās žēlastības atzīmēšana gada garumā
15.10.2017

Luterāņi Jaunzēlandē atzīmē reformācijas 500 gadus. Fotogrāfijā: 2017. gada jūnijā luterāņu bīskaps Marks Vitfīlds un kardināls Jānis Djūs rīkoja kopīgu ekumenisku dievkalpojumu, lai atzīmētu reformāciju Romas katoļu katedrālē Velingtonā, Jaunzēlandē.

Lasīt vairāk ...


"Luters. Pagrieiens" - izstāde Latvijas Nacionālajā bibliotēkā par godu reformācijas jubilejai
15.10.2017

Mārtiņa Lutera (1483–1546) idejas mainīja ne tikai cilvēka un Dieva attiecības, bet arī laicīgo dzīvi, radot pasauli, kurā grēkam ir mazāka nozīme nekā žēlastībai un vārdam būtiskāka vērtība nekā tradīcijai. Luterisms spēcīgi ietekmēja arī Livonijas (mūsdienu Latvijas un Igaunijas) kultūru

Lasīt vairāk ...


“Misija - nosodīt ļaunumu”. Kongo ķirurga Dr. Denisa Mukveges pamatreferāts PLF divpadsmitajā asamblejā
06.09.2017

Mūsu mērķis ir domāt par “Evaņģēlija ticamību 21. gadismtā, atbrīvot žēlastību, ko esam saņēmuši, veidojot baznīcu par gaismu, kura joprojām spīd šajā tumsas pasaulē dēļ mūsu cīņām par taisnīgumu, patiesību, tiesībām, brīvību, īsāk sakot, par vīriešu un sieviešu cieņu”. Tādēļ “sieviešu nīšanas teoloģijām”, kas pauž nicinājumu, aizvainojumu, kas rezultātā rada vardarbību pret sievietēm, ir jātiek „labotām un aizstātām ar sieviešu cieņas teoloģiju.

Lasīt vairāk ...


Reformācijas sievietes Vidusvācijā I daļa
02.09.2017

Eislēbenes Annas baznīcā ir apskatāma unikāla glezna - Svētā Vakarēdiena glzenojuma stilistikā ir attēlotas 12 reformācijas sievietes, kas sēž pie galda. Viņas visas ir patiesas vēsturiskas personības, kas dzīvojušas Vidusvācijā un kuras ir saistītas ar Lutera reformāciju. Foto: Marianas Lepadus glezna Annas baznīcā

Lasīt vairāk ...


Pa Lutera ceļu: LLSTA ceļojuma apraksts
02.09.2017

Vai Reformācijas 500 gadu svinības sievietēm iekļāvās vien 12. augusta programmā? Nē, Vidusvācijas apgabala evaņģēliski luteriskā baznīca parūpējās, lai sievietes, kuras ieradušās Vācijā no citām valstīm, patiešām piedzīvotu svētkus. Viņas bija parūpējušās par piesātinātu ekskursiju programmu, kas aptver vairākas dienas un ļauj ekskursantēm sekot pa reformācijas pēdām jeb iet pa tā saucamo Lutera ceļu (Luterweg). Foto: sievietes mācītājas Vitenbergas baznīcas pagalmā

Lasīt vairāk ...


Reformācijas pilsētas: Vitenberga – vieta, kur plaukst reformācijas idejas
02.09.2017

1512. gadā, kad Luters ieguva doktora grādu teoloģijā, viņš jau bija kļuvis par Vitenbergas universitātes Teoloģijas fakultātes mācībspēku. Ar grāda iegūšanu Luters bija kļuvis par oficiālo Bībeles doktoru.Tad viņš arī sāka attīstīt un sludināt protestantisma pamatidejas. Foto: Vitenbergas baznīcas durvis.

Lasīt vairāk ...


Reformācijas pilsētas: pirmais luterāņu dievnams Torgavā
02.09.2017

Pirmā protestantu, luterāņu baznīciņa kļuva par modeli turpmāko baznīcu celšanai. Vienkāršais baznīcas interjers, brīvi stāvošs altāris norāda uz to, kādam būtu jābūt protestantu lūgšanas dievnamam. Foto: pirmā luterāņu kapella

Lasīt vairāk ...


Reformācijas pilsētas: Halle (Salle) - reformācijas šūpulis
02.09.2017

Tieši šim izšķērdīgajam un mantkārīgajam kardinālam 1517. gada 31. oktobrī Luters veltīja vēstuli, kurā viņš iekļāva savas slavenās 95 tēzes. Turpmākais Mārtiņa Lutera un kardināla Albrehta konflikts satricināja Romas kūrijas pamatus.

Lasīt vairāk ...


Reformācijas pilsētas: "garīdznieku ligzda" Eizenaha
01.09.2017

Luters savulaik dēvēja Eizenahu par „garīdznieku/klerikāļu ligzdu” (Pfaffennest – vācu val.), jo laikā, kad viņš tur uzturējās, uz 1000 iedzīvotājiem Eizenahā bija 300 mūku un mūķeņu.

Lasīt vairāk ...


Reformācijas pilsētas: Vartburgas pils - vieta, kur Luters iztulkoja Bībeli
30.08.2017

Pirms Lutera Bībeles tulkojuma vācu valodā tā laika vācu zemēs bija jau 18 dažādi Bībeles tulkojumi vācu valodā. Ar ko Lutera tulkojums ir īpašs?

Lasīt vairāk ...


Reformācijas pilsētas: Erfurte - Lutera garīgās mājas
29.08.2017

Saskaņā ar kādu leģendu Sv. Augustīna klosterī ir bijis ļoti konservatīvs profesors, kurš 100 gadus pirms Lutera dzimšanas panācis čehu reformatora, priestera Jana Husa (dz. 1369. g.) inkvizīciju, ekskomunicēšanu no baznīcas (1412. gadā) un sadedzināšanu uz sārta (1415. g.) kā herētiķi. Jans Huss esot pravietojis, ka pēc 100 gadiem reformācijas idejas uzvarēs baznīcu. Foto: Sv. Marijas katedrāle un Severīna baznīca

Lasīt vairāk ...


Reformācijas pilsētas: Mārtiņa Lutera dzimtā vieta Eislēbene
28.08.2017

Mārtiņš Luters piedzima 1483. gada 10. novembrī mazā vācu pilsētā Eislēbenē. Foto: Kancele Annas baznīcā Eislēbenē

Lasīt vairāk ...


Argula fon Grumbaha: pirmā sieviete reformatore, Bībeles pētniece
28.08.2017

Ar savu vēstuli šī sieviete izaicināja veselu fakultāti Ingolštates universitātē. Viņa, Argula fon Grumbaha, pieprasīja, lai profesori sāktu ar viņu publiskas debates par viņas Svēto Rakstu ekseģēzi [interpretēšanu, skaidrošanu]. Šī dižciltīgā jaunkundze ir pirmā sieviete, kas, uzņemdamās lielu risku, sludināja reformācijas idejas publiski.

Lasīt vairāk ...


“Šeit mēs stāvam!” Uzskatāms vēstījums par sieviešu ordināciju no Vitenbergas
22.08.2017

Vairāk nekā 120 mācītājas no 18 valstīm piedalījās kampaņā par sieviešu ordināciju Vitenbergā, Vācijā. Piedāvājam PLF rakstu. Tuvāko dienu laikā publicēsim plašāku rakstu par minēto pasākumu Vitenbergā ar informāciju par Reformācijas svētku programmu Vācijā.

Lasīt vairāk ...


Libānas mācītāja ievēlēta par prezidenti Pasaules Reformēto baznīcu apvienībā
11.07.2017

“Es iestājos, kā jau teicu, par tādām pašām tiesībām sievietēm, lai tās visā pilnībā varētu lietot savus talantus baznīcas dzīvē, un par to, lai baznīca augtu caur sieviešu talantiem.”

Lasīt vairāk ...


Pasaules Reformēto baznīcu apvienība aicina savas dalībbaznīcas pieņemt sieviešu ordinēšanu
11.07.2017

Delegāti 3. jūlijā tika aicināti balsot par deklarācijas dokumenta “Ticības deklarācija par sieviešu ordināciju” pieņemšanu. Balsojot “Ticības deklarācija par sieviešu ordināciju” arī tika pieņemta. “Esam panākuši konkrētu saskaņotību,” priecīgi pavēstīja Pasaules Reformēto baznīcu apvienības prezidents Džerijs Pillejs. Deklarācija tika pieņemta sesijā par taisnīgumu dzimumu jautājumā. Pirms tam nozīmīgas grupu diskusijas norisinājās Padomes spriešanas procesā.

Lasīt vairāk ...


Ordinētas divas mācītājas Mozambikā
08.07.2017

Ordinācija notika Mārtiņa Lutera baznīcā Maputo pilsētā šā gada 4. jūnijā. Šī baznīca piedzīvo jau otro sieviešu ordināciju savas gandrīz 30 gadu pastāvēšanas laikā.

Lasīt vairāk ...


Latvijas Luterāņu sieviešu teoloģu apvienība piedalīsies īpašajā sievietēm veltītajā Reformācijas pasākumā Vitenbergā
18.06.2017

Latviešu evaņģēlistes Rudīte Losāne un Agnese Kapče, kā arī pirmā latviešu luterāņu sieviete bīskape Jāna Jēruma-Grīnberga piedalīsies Vitenbergas pasākumā šā gada 12.augustā.

Lasīt vairāk ...


<--  1 2 ...  --> 
Kategorijas
Reformācijas pilsētas (8)
Reformācijas sievietes (1)
Arhīvs
2017 (25)   
2015 (2)   
2014 (1)   
2013 (4)   
2011 (2)