Pārdomām par sieviešu ordināciju
 
BildeBildeBilde
 
ceturtdiena, 21. oktobris, 2021
Bībele / Hermeneitika
 

Aļesja Lavrinoviča publicē rakstu Kembridžas žurnālā par sieviešu apklusināšanas Rakstu vietu 1 Kor. 14
13.06.2017

Pētījumā tiek analizēta frāzes “kā [tas parasts] visās ticīgo draudzēs” atrašanās vieta senākajos grieķu un latīņu rokrakstos, kā arī agrākajos grieķu Jaunās Derības izdevumos, un tā rezultāti izgaismo dominējošā teoloģiskā viedokļa tendenciozitāti, ar kuru (pārsvarā vīrieši) teologi un garīdznieki, lai aizliegtu sievietēm pretendēt uz līdzvērtīgu lomu baznīcā, piesauc Bībeles teksta autoritāti ar tādas interpretācijas palīdzību, ko paši radījuši savas personīgās varas nostiprināšanai kristīgajā sabiedrībā.

Lasīt vairāk ...


Augstākais likums - Svētais Gars
03.06.2017

Šodien aprit tieši viens gads kopš Latvijas Evaņģēliski Luteriskās baznīcas Sinode pieņēma lēmumu (03.06.2016.) izstumt sievietes no mācītāju kalpošanas, tādējādi uzņemoties soģa lomu pār Dieva dotajām dāvanām sievietēm un viņām doto Dieva aicinājumu. Bet…

Lasīt vairāk ...


VAI BĪBELE IR PRET SIEVIEŠU ORDINĀCIJU? Indulis Paičs
30.05.2016

Rīgas Lutera draudzes mācītājs Indulis Paičs izvērtē bibliskās rakstu vietas PAR un PRET sieviešu ordināciju. "Uzskatīt, ka vīriešu dzimums ļauj labāk reprezentēt Kristu, pamatojas patvaļīgā dzimuma (drīzāk –dzimtes) izcelšanā pār citām īpašībām. Varbūt tad Kristu pilnvērtīgi var reprezentēt tikai ebreju tautības, aramiešu valodā runājošs cilvēks?"

Lasīt vairāk ...


Trīs norādījumi par prof. Tima Šrama hermeneutisko pieeju
21.10.2010

2010. gada 13. aprīlī LLSTA apmācību seminārā Rīgā profesors Tims Šrams no Hamburgas nolasīja lekciju "Eksegēze par bibliskiem tekstiem, kurus tradicionāli izmanto, lai apkarotu sieviešu ordināciju". Profesors sāka ar norādījumiem par savu hermeneutisko pieeju.

Lasīt vairāk ...

Arhīvs
2017 (2)   
2016 (1)   
2010 (1)