Pārdomām par sieviešu ordināciju
 
BildeBildeBilde
 
sestdiena, 06. jūnijs, 2020
Diskusiju vietne
 
Atpakaļ

Iedrosiniet!Man ir bakalaurs teologijaa;
cilveeki i apstiprinaajushi, ka spredikjot man padodas, ka esot skaidri, saprotami, un Dievs caur mani runaa;
spredikju izstraadaashana nes lielu ieguldiijumu manaa gariigajaa dziivee;
tos rakstot visu laiku jautaaju Dievam, ko un kaa dariit, luudzu, lai vinjsh aizskar cilveeku sirdis un lai spredikjis nes vinjam godu;
es domaaju, ka man ir dota daavana sagatavot spredikus;
izturos ar lielu cienu pret tekstu, necensos tur ielikt savas domas;
vienvaardsakot, skiet, ka taa ir mana vieta.


Bet tomeer bail un tik gruuti.... jo bail no cilveeku reakcijas, bail - varbuut no noraidiijuma, bet varbuut vairaak no taa, ka braali un maasas dusmosies, noskirsies no draudzes, jo nesapratiis. Gribas vinus celt ticiba, ne aizbaidit no draudzes.


Tapec iedrosiniet sievietes draudzes, iedrosiniet, lai vinas kalpo, lai ir aktivas.
Iedrosiniet, tas katram ir vajadzigs.


Rakstu ievietoja: Puuce
     Komentēt ->
Luteranis
Datums: 2012-09-18

Iedrošinu dāmas - turieties preti velna viltībai un nekļūstiet lepnas - mācītāja amats ir tikai vīrietim. Velns Jūs kārdina, kā jau Dievs teica - 1Moz. 3:16 Sievai Viņš sacīja: "Vairodams Es vairošu tavas sāpes un tavu radību mokas - sāpēs tev būs bērnus dzemdēt; un tev būs KĀROT pēc sava vīra, un viņam būs valdīt pār tevi."
Turieties pretī tam KĀROT - tas ioetver arī vēlmi ieņemt tikai vīrietim pienākušos vietu - tas ir Jūsu pārbaudījums un Jūs būsit svētītas!

HAW-WA
Datums: 2012-09-23

Sveicināta Pūce, man prieks, ka atļāvies uzrakstīt. Tādas vēstules, ka tavējā - iedrošina - mēs neesam vienas, mūsu ir daudz. Dievs runā un turpina runāt mūsu sirdīs. Es ar vien biežāk uzdrošinos redzēt draudzēs sievietes ar aicinājumu, kuras ir apdāvinātas un piemērotas. Es uzdrošinos sapņot, redzēt nākotnē Latvijā sievietes un vīriešus kalpojam kopā vienotā amatā. Un ticēt, ka Dievam visas lietas ir iespējamas un viņa spēks mūsu nespēkā parādās.

Laima
Datums: 2012-09-24

Dievam ir visas lietas iespējamas, taču viņš nav pretrunu Dievs. Dievs caur Pāvilu jau ir runājis un viņš nerunās sev pretī. Sievai nebūs mācīt.

Haw-wa
Datums: 2012-09-25

Puuce, luteriskā baznīcā aicinājums tiek definēts kā vienots un trīsdaļīgs: personīgais - ja, esi kristīta un iesvētīta luteriskajā baznīcā un tev ir spēcīgs aicinājums kalpot ar vārdu un sakramentu; draudzes aicinājums - ja ir draudze- ticīgo kopiena, kas tev uztic kalpošanu ar vārdu dažādos veidos; baznīcas apstiprinājums kalpošanai - mūsu LELB pagaidām arī sievietēm ir iespējas kandidēt evaņģēlistes amatam, saņemt rekomedācijas no garīdzniekiem, iziet pārbaudījumus, sarunas, nolikt eksāmenus un tapt ievestām amatā.

Par spiedienu un reakciju ... tas ir laika jautajums ... tavas izturības jautājums...Jo vairāk tādi kā Luterānis lieto šos argumentus, jo smieklīgāki viņi kļūst ...jo vairāk konkrētajās draudzēs ir garīgi veseli vīrieši un sievietes, jo mazāk viņus šie argumenti pārliecina.

Par argumentiem, kurus lieto Laima... Bībele, paldies Dievam, ir plaša grāmata un tajā ir gan paša mūsu Kunga un Pestītāja Jēzus Kristus vārdi un darbi, gan Svētā Gara darbi, gan pirmās kristiešu kopienas sieviešu vārdi, gan paša Pāvila vārdu dažādās interpretācijas. Bet pats lielākais Dieva vārds būs tava dzīve, Dieva darbi caur tavu kalpošanu.

Luteranis
Datums: 2012-09-25

2.Moz. 32. piemērs, ko šīs sievas Haw-wa u.c. personā aizmirst. Vienkārši aizmirst Dieva skairo vārdu, vajag kaut ko uzlabot. Nu vismaz kādu zelta teļu vai sievu par mācītaju. Kauns Jums.

Alesja
Datums: 2013-05-05

būtu bēdīgi atstāt šo diskusiju uz tik bēdīgas nots..

Nākošajā mēnesī visa kristīgā pasaule atcerēsies Vasarsvētku dienu - dienu, par kuru pravietoja Vecās derības pravietis Joels - to, ka Dieva Gars tiks izliets pār visu miesu - nevis par Vecās derības tipa levītisko kalpotāju, kuru ikdiena ir upurēt dzīvniekus, kvēpināt smaržas un slacīt asinis, ne par ķēniņu, kuram jāatspoguļo Dieva tēls cilvēku priekšā, bet Joēls redzēja, ka tuvojas dienas, kad Svētais Gars lavīnā izliesies par katru, kas meklē Dievu un vēlas darīt Dieva prātu. Jēzus upuris un augšāmcelšanās to ir darījusi iespējamu - kopš Vasarsvētku dienas neviens nevar pretendēt uz pārākumu garīgumā vai pārākumu svaidījumā vai charismata dāvanu ekskluzivitātē - kas lūdz, tas saņem.

Starp citu, Luterāni, palasi Veco derību, zelta teļu pielūdza Dienvidu Jūdā, to var burtiski izlasīt Bībelē. Tātad, tā būtu bibliska prakse? Burtam ir tendence nokaut un apbēdināt. Gars, turpretī, dara dzīvu un dzīvīgu.

Normāla sieviete
Datums: 2014-02-22

Man kā mācītājas vietu netīkojošai, vienkāršai latviešu sievietei, kura ne pirmo reiz dzird šādas diskusijas, jo kādreiz teoloģiju studēju, šo visu lasot ir jāraud. Tik ļoti vīrieši mūs, sievietes, ienīst? Ka senie mūs tā ienīduši, Bībeli rakstot vai pārrakstot, šādus nievājošus epitetus lietojuši, tas ir redzams (lasāms), un nekur pasaule tālāk nav tikusi. Kad es studēju Teoloģiju, es zaudēju saikni ar Dievu. Tā saka daudzi cilvēki, kuri Dievu sākuši ''mācīties''. Kā var mācīties Dievu vadoties pēc dogmām?! Kā var ienīst tik ļoti savā dzīvē, lai domātu tādas domas un rakstītu tādus vārdus!? Vīriešiem vajag vietu kur mācīt!? Nu tad ejiet valsts policijā strādāt! Tur arī sist varēsiet!
Jā, pie grēkā krišanas vainīgas bija sievietes. Vai tagad vajag viņām atriebties un pašiem sevī nest naidu? Tas padara dzīvi gaišāku?
Jeb tagad vajag izmainīt dzīvi un pasauli atpakaļ, uz pirmsgrēkā krišanas laikiem, kāpēc par to neviens nedomā!? Ir tumšās un gaišās matērijas cilvēki, izskatās, ka Baznīcā ir tikai tumšās. Laba silta vietiņa vai ne, kungi?

Uldis
Datums: 2014-03-16

Dievs neienīst nevienu cilvēku-ne vīrieti, ne sievieti, bet Dievs ir skaidri sakārtojis lietas un tās nav maināmas atkarībā no mūsu uzskatiem vai vēlmēm! Kāpēc Dievs vispirms radīja Ādamu nevis Ievu un kāpēc Kristus izvēlējās 12 vīriešus apustuļus, kuri turpinās nest Viņa vēsti? Tam noteikti ir savs iemesls, bet nevienam nav tiesības apšaubīt šīs Dieva pilnvaras - rīkoties pēc Sava prāta! Mēs jau tagad redzam negantību svētā vietā - tāpēc aicinu sievas nemēģināt kļūt par galvu vīriem, jo tas ir pretdabiski un pret Dieva gribu! Kam ausis, tas lai dzird!

Cīrulis
Datums: 2015-10-17

Skatos viltvārdes mācītājas lēnām izmirst. Lēnām bet labi. Dāmas pašas atkāpieties, neesiet klaunes, tik ātri nemirsiet.

Ante
Datums: 2015-10-22

Jā man liekas Dievs īpaši tagad paņem Bībeles sagrozītājas prom. Protams nezinu kur, bet elle tā varētu būt.

Luterānis
Datums: 2016-06-03

Apsveicu Jūs ar LELB Sinodes lēmumu, tagad varēsiet darīt Dievam ko noderīgāku un slēgt šo antikristīgo lapu.Atpakaļ

Komentēt:

vārds:

[b]text[/b] text; [i]text[/i] text [url]http://testlink.lv[/url] http://testlink.lv; [img]http://testlink.lv/bilde.jpg[/img]


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA