Pārdomām par sieviešu ordināciju
 
BildeBildeBilde
 
ceturtdiena, 21. oktobris, 2021
Par mums / Valde un redakcija
 

Valde

 

 Valdes priekšsēdētāja

 Jāna Jēruma-Grīnberga,  bīskape emerita 

Jāna dzimusi Londonā, 1953.g. latviešu ģimenē; tēvs, Alberts Jērums, trimdas kultūras dzīves vadītājs, Dziesmu svētku organizētājs, koru diriģents un ērģelnieks. Māte Lauma Tālnora bija māc. Augusta Grigora, viena no pirmajiem LUTF absolventiem, meita, juriste un sabiedriskā darbiniece. 

Jāna studējusi bioķīmiju Londonas Universitātes koledžā, medicīnu Northwick Park un Middleseksa slimnīcu Medicīnas māsu skolās, teoloģiju Oak Hill koledžā, dziedāšanu Ģildes mūzikas skolā Londonā. 

1997.g. ordinēta mācītājas amatā Latvijas Evaņģēliski luteriskā Baznīcā ārpus Latvijas; konsekrēta kā bīskape Lielbritānijas luterāņu baznīcā 2009.g.

No 2014.-2019. g. Rīgas Sv. Pestītāja Anglikāņu draudzes mācītāja. Bijusi Anglijas baznīcu kopienas prezidente (Churches Together in England).

Lielbritānijas Luterāņu padomes locekle, Latviešu nacionālās padomes Lielbritānijā locekle un Eiropas latviešu jaunatnes apvienības priekšsēde. Dziedājusi Londonas latviešu korī, ansamblī "Atbalss" un Staiceles sieviešu ansamblī "Vēlreiz". 

Foto - Ralfs Kokins


Valdes locekle 

 Dace Balode

LU Teoloģijas fakultātes dekāne, profesore, mācītāja 

Dzimusi Kuldīgā, 1974.g., kristīta un iesvētīta LELB Kuldīgas Sv. Katrīnas draudzē 1991. g.

Studējusi teoloģiju Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātē, Bāzeles un Bernes, kā arī Tībingenas universitātēs. Doktora darbs aizstāvēts Tartu Universitātē 2006.g., darbu vadījis profesors Ulrihs Lucs no Bernes Universitātes. 

Kopš 2003. gada strādā par macībspēku Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātē, kopš 2015. g. ir šīs fakultātes dekāne.

Kopš 2006. gada Eiropas sieviešu teoloģu apvienības locekle.

2018.g. ordinēta par mācītāju Latvijas Evaņģēliski luteriskā Baznīcā ārpus Latvijas (LELBĀL) Latvijas prāvesta iecirknī, kopš 2020. gada Rīgas Evaņģēliskās draudzes locekle. Kopš 2016. gada  LELBĀL Latvijas prāvesta iecikņa valdē.

Valdes locekle 

 
 

Ieva ZeiferteBac.theol., Mg.Soc.Sc.

Teoloģijas bakalaure, sociālo zinātņu maģistre sabiedrības vadībā, vairāk kā desmit gadu pieredze nevalstisko organizāciju projektu vadībā. Profesionāli darbojas kā projektu vadītāja sociālo pakalpojumu un reģionālās attīstības jomā. 

LELB evaņģēliste no 1997. - 2015. gada novembrim. 2015. gada nogalē, apjaudama, ka 2016. gada Sinode lems par sieviešu izslēgšanu no ordinācijas, Ieva atteicās pagarināt LELB evaņģēlistes pilnvaras. Kopš 2015. gada nogales Ieva brīvajā laikā kā laje kalpo un atbalsta Tukuma evaņģēliski luterisko draudzi.

Ieva ir viena no LLSTA dibinātājām. Ieva ir bijusi mājas lapas pirmā redaktore, idejas un struktūras autore, vairāku tekstu tulkotāja, kā arī visa vēsturiskā materiāla apkopotāja.

 
 

  Biedrības revidente

Ieva Puriņa

Mag.Theol., LELBāL mācītāja

 

 Biedrības attīstības vadītāja
 

 Līga Puriņa – Purīte

Apvienībā darbojas kopš 1995. gada. Studējusi LU Teoloģijas fakultātē. Studijas Turpinājusi LU Eiropas studijās.

Kopš 2000. gada strādā ar dažāda rakstura Eiropas projektiem – demokrātijas veicināšana, attīstības sadarbība ar trešajām valstīm,  integrācijas politika, cilvēktiesības un cilvēk drošības jautājumi, lauku reģionālā attīstība.

Kopš 2018. gada strādā LLSTA par attīstības vadītāju.  

Vairāku izdevumu, grāmatu un video stāstu, teātra iestudējumu līdzautore un producente.

Aizraušanās: kino, fotogrāfija, laivošana un homeopātija.

 

Redakcija

Mājas lapas redaktore 

 

Aļesja Lavrinoviča

B.A. Iur. (Latvijas Policijas akadēmija), B.A. Sacrae Theologiae Baccalaureus (KU Leuven)

Mag.Theol.(Latvijas Universitāte), MAS. Theol. (Katholieke Universiteit Leuven)

Aizraušanās: skrituļošana, ceļošana, SUP 

Kopš 2019. gada sākuma Aļesja studē doktorantūrā Tilburgas universitātē (Holande) un veic pētījumu par Pāvila pirmo vēstuli korintiešiem (14. nodaļu).