Pārdomām par sieviešu ordināciju
 
BildeBildeBilde
 
trešdiena, 30. 09, 2020
Mūsu dzīves apraksti / Mācītājas
 

mācītāja Ilze Kuplēna-Ewart
30.03.2018


Dzimusi: 20.04.1952.

Ordinēta: 03.12.1983. Londonā

Draudzes: Londonas latviešu ev. lut. draudze, Minsteres latviešu ģimnāzija,

Sv. Andreja draudze Toronto

Par dzīvi

Mācītāja Ilze Kuplēna-Ewart, “mācītāja Ilze”, ir bijusi Sv. Andreja draudzes Toronto mācītāja kopš 1997. gada. Pirms tam viņa kalpoja Vācijā, galvenokārt Minsteres latviešu ģimnāzijā.

Viņa ieguva maģistra grādu teoloģijā Oksfordas Mansfīldas koledžā, tika ordinēta Anglijā un sāka kalpošanas darbu Londonas latviešu draudzē.

Mācītāja ir precējusies ar Ron Ewart, United Church mācītāju, kurš darbojas par Toronto United Church Council vadītāju. Viņiem ģimenē ir trīs pieauguši bērni un divi mazbērni.

Blakus kalpošanas darbam Sv. Andreja draudzē mācītāja Ilze ir pildījusi ievērojamus amatus latviešu luterāņu baznīcā, kā arī ELCIC.

Savas garīgās dzīves kopšanā uzmanības pievēršana savām attiecībām ar Dievu ir pamats mācītājas Ilzes darbībai. Tur viņa sev smeļas spēku kalpošanai lielā draudzē, kur dažbrīd rodas grūtas situācijas, kā arī radošo enerģiju, lai pētītu tālāk, kur Gars viņu ved kā šīs draudzes mācītāju.

Viņa arī labprāt aizraujas ar dārzkopību, savu īpaši sirsnīgo suņuku, kā arī pavada laiku Sidrabenē, mūsu draudzes lauku īpašumā.

Ilze ievēro sabata atpūtu pirmdienās. Viņu var sasniegt pa mobilo telefonu steidzīgos gadījumos.
      Atpakaļ